شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد

خانه / مدیریت / نشست هم افزایی باهلال احمر خراسان بزرگ
نشست هم افزایی باهلال احمر خراسان بزرگ

نشست هم افزایی باهلال احمر خراسان بزرگ

جلسه هم افزایی بین مدرسه امام محمد باقر(ع) وهلال احمر خراسان بزرگ جناب آقای ابراهیمی ضمن خوش آمدگویی فرمودند : که رسالت هلال احمر هم وظیفه  کمک رسانی به جسم و هم روح جامعه را بعهده دارد و بنده ضمن استقبال از این طرح ره اندازی کاموم جمعیت هلال احمر طلاب  تفاهم ناه  مبنی بر همکاری با جمعیت هلال احمر اعلام حمایت می کنیم.

ایشان فرمودند : به نظر بنده این طرح م قابلیت اجرایی در سطح1و 2 و 3  ز مدرسه امام محمدباقر علیه السلام را دارد ، ایشان فرمودند مدرسه علمیه امام محمد باقر علیه السلام تا الان در حوادث مختلف اجتماعی از جمله سیل کلات و زلزله فریمان حضور فعال ودرحد وسع داشته است.ایشان فرمودند : ما اعتقادمان این است که یک طلبه باید در بستر جامعه باشد و این را وظیفه دینی و شرعی و قانونی خود می دانیم.

در ادامه حجت الاسلام اسدی نماینده ولی فقیه در هلال احمر فرمودند :

هلال احمر به عنوان یک جمعیت جهانی خودش را در مسائل مختلف جامعه مسئول می داند لذا پیگیر این بوده تا کانون های مختلف را در سطح جامعه الالخصوص در میان حوزه های علمیه کانون جمعیت هلال احمر را افتتاح کند.

چون طلاب همیشه در امر خدمت رسانی در صف اول در طول تاریخ بوده ، لذا بر آن شدیم تا با سابقه خوبی که حوزه علمیه امام محمدباقر علیه السلام در میان حوزه های علمیه خراسان بزرگ دارد و سابقه انقلابی و حضور به موقع در عرصه های مختلف این حوزه, قطعاٌ می تواند تاثیر گذار باشد. لذا به دنبال این هستیم که تفاهم نامه ای میان جمعیت هلال احمر و حوزه امام محمد باقر علیه السلام تدوین شود.

در ادامه جناب آقای بیدار فرمودند :

این نشست را به فال نیک می گیریم چون با وجود کانون های مختلف طلاب در شهرهای دیگر هنوز در مشهد کانون جمعیت هلال احمر طلاب راه اندازی نشده ، ایشان در ادامه فرمودند : رسالت کانون طلاب بسیار خطیر است ، لذا مثلاٌ در بحث اعتیاد یک طلبه می تواند بسیار مؤثر در امر پیشگیری باشد. متأسفانه حاشیه نشینی در شهر بزرگ مشهد آسیب های بزرگی را در پی داشته که ما بر حضور مؤثر طلاب حساب ویژه ای بازکرده ایم.

حضور یک طلبه باعث به وجود آمدن یک جو معنوی می شود که می تواند در بحث همزاد پنداری و آسیب های پس از حادثه بسیار مؤثر می باشد که این را مثلاً در بحث آسیب های بعد از زلزله تجربه کردیم.

جوابی بنویسید