جمعه , ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد

خانه / آموزش سطح2 / جلسه اساتید سطح 2 و 3 مدرسه امام محمد باقر (ع)
جلسه اساتید سطح 2 و 3 مدرسه امام محمد باقر (ع)

جلسه اساتید سطح 2 و 3 مدرسه امام محمد باقر (ع)

جلسه اساتید سطح 2 و 3 مدرسه امام محمد باقر (ع) در تاریخ 25/11/95 با حضور مدیریت  محترم مدرسه جناب حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی برگزار شد.

در ابتدا مدیریت جلسه فرمودند تصمیم گرفتیم جلسه اساتید در اول ترم برگزار شود تا بتوانیم همین اول ترم کمبودها و نقص ها را در حد توانمان برطرف کنیم.

ایشان فرمودند : توجه اساتید به نظم طلاب ,پژوهش , متن محوری ,عبارت خوانی و اخلاق رفتاری باعث میشود بتوانیم یک طلبه رشید عارف به زمان و مکان برای جامعه امروزی تربیت کنیم لذا شما بزرگواران تقاضا داریم مثل یک پدر به این نکات توجه فرمائید.

ایشان همچنین اشاره فرمودند :تشویق طلاب به امر مصاحبه برای درک و فهم عمیق اجتناب ناپذیر عنوان کردند. همچنین تذکر اخلاقی طبق رسم علمای سلف مخصوصاٌ روز چهارشنبه را مورد نیاز داشته اند.ایشان همچنین در خاتمه فرمودند : ما آماده انتقادات و پیشنهادات شما اساتید بزرگوار هستیم.

خلاصه بیانات اساتید:

استاد قمصری فر: یکی از راهبردها برای طلبه امروزی ، غفلت زدایی است تا به بحران هویت نرسد. همچنین ایشان فرمودند : هنر استاد این است که تدریس را از حافظه محوری به مسئله محوری تدیل کند که در این صورت تأثیر بسزایی در درک مطلب و نظم دارد. ایشان به عنوان مثال فرمودند : اگر مثلا مقولات عشر را برای طلبه به کاربرد تبدیل کنیم که با این مقولات  عشر طلبه می تواند به یک مقاله علمی پزوهشی برسد.

استاد احمدیان : توجه به متن کتاب ضروری است.ویزکیهم و یعلمهم کتاب و الحکمه – توجه به اخلاق و تربیت طلبه باعث موفقیت طلبه در امر آموزش و پرورش می شود.

استاد تقی زاده : عوامل مختلف تأثیر در تربیت ناصحیح دارد ، به عنوان مثال در کلاس 30 نفره ، سی طرز تفکر وجود دارد که جمع این ها مشکل است.

 

استاد احمدی : یکی از موانع کاهش انگیزه همین طرز نشستن طلاب در سر کلاس است که از همین فرهنگ سازی میشود و طلبه ها بفهمند همینطور که سحرخیزی تأثیر بسزایی  در کسب رزق دارد باید طلبه بفهمد نزدیک استاد نشستن و در صف اول کلاس بودن باعث کسب علم عمیق می شود.

 

استاد فاطمی : اگر مصوبات جلسه پیگری شود قطعا رشد چشمگیری خواهیم داشت ، همچنین توجه به حضور اول وقت از سمت آموزش می تواند باعث نظم طلبه ها شود. ایشان همچنین فرمودند که برای انگیزه پزوهشی تشویق مادی و معنوی تأثیر شگرفی در این امر دارد.

همچنین درپایان اساتید مهمان سفره امام محمدباقر(ع)شدند.

 

 

 

جوابی بنویسید