شنبه , ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد

خانه / آموزش سطح2 / جلسه آموزشی -پژوهشی وتوجیهی 97-96برگزارشد.
جلسه آموزشی -پژوهشی وتوجیهی 97-96برگزارشد.

جلسه آموزشی -پژوهشی وتوجیهی 97-96برگزارشد.

امروز چهارشنبه۹۶/۶/۲۲باحضور مدیریت محترم مدرسه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی برگزار شد.

ایشان درابتدا ضمن اشاره به شاخصه های یک طلبه ومدرسه انقلابی فرمودند :که قلب یک طلبه باید متصل به سرور امام زمان(عج)باشد.ایشان ابراز امیدواری کردند که باطرح نظام جامع حوزه شاهد تحول باشیم و واقعا جای بعضی از دروس ازجمله درس انقلاب اسلامی خالی بود.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به حدیث علی بن موسی الرضا(ع) از آباء گرامی اش از امیر المومنین و ایشان از رسول خدا(ص) روایت می کند که فرمود: «اَلإیمانُ مَعرِفَةٌ بِالقَلبِ وَ اِقرارٌ بِاللِّسانِ وَ عَمَلٌ بِالأرکانِ».رابیان داشتند و درتوضیح این حدیث گرانقدر فرمودند:اقراربالسان یکی از نشانه های طلبه انقلابیست که باید گفتمان یک طلبه گفتمان دین باشد و”عمل بارکان” نیز نشان میدهد علاوه برگفتمان نیاز به رفتار دینی هم هستیم.

ایشان بیان داشتند که دشمن امروزه آرمانهای انقلاب را هدف قرار داده است لذا طلاب جوان باید با بصیرت،دشمن شناسی،وهمت بلند که ازشاخصهای طلبه موفق وانقلابیست را مد نظر قرار دهند که این شاخصه ها باعث جذب حداکثری می شود.

ایشان افزودند یک طلبه موفق علاوه بر علمیت نیاز به معنویت هم دارد واین دو بال باهم باعث ترقی وپرواز یک طلبه به سمت آرمانهاوارزشهای اسلامی میشود مخصوصا دراین سال۲۰۱۷که جهالت مدرن بیداد میکند.

همچنین افزودند یک طلبه اگر بااخلاص بخواند روزیش طبق روایات تضمین شده است وطلاب نباید بسمت تجمل گرایی ومادی گرایی پیش روند تا آنجا که متاسفانه شاهد خرده گیری  وناراضی بودن بعضی از طلاب نسبت به مسایل مالی هستیم درحالیکه انسان مومن تولید حداکثری ومصرف حداقلی دارد.

ودر آخر ایشان ضمن توصیه به استفاده از ظرفیت تبلیغی ایام محرم خواستار این شدند که طلاب برروی منبر مسایل مبتلی به و روز جامعه رامطرح کنند وبا بیان شاخصهای کلی یک جامعه اسلامی-سیاسی مردم را نسبت به مساله نفوز آگاه کنند تا شاهد اتفاق افتادن برجام ها وبدعهدی های جدید دشمنان این نظام مقدس وایران عزیز نباشیم.

جوابی بنویسید