چهارشنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۹

مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد

خانه / پژوهش سطح یک / : بررسي سيره نشست علمی:پيامبر اكرم ص در مقابله با تهديدهاي اقتصادي و دلالتهاي آن براي اقتصاد مقاومتي
: بررسي سيره  نشست علمی:پيامبر اكرم ص در مقابله با تهديدهاي اقتصادي و دلالتهاي آن براي اقتصاد مقاومتي

: بررسي سيره نشست علمی:پيامبر اكرم ص در مقابله با تهديدهاي اقتصادي و دلالتهاي آن براي اقتصاد مقاومتي

به همت واحد پژوهش نشست علمی باحضور دکتر سعید سیدحسین پور در روز پنجشنبه 4/8/96ساعت هقت صبح با موضوع: بررسي سيره پيامبر اكرم ص در مقابله با تهديدهاي اقتصادي و دلالتهاي آن براي اقتصاد مقاومتي برگزار شد.

ایشان در ابتدا فرمودند: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید گرددو مقام معظم رهبری با ابتکاری هوشمندانه در سال1386که بیشترین در آمد نفتی را داشتیم بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. ایشان فرمودند:دشمن بعد از جنگ رسانه ای وفرهنگی به سراغ جنگ اقتصادی آمده است که حتی بانک مرکزی ما راکه فقط در مواقع خاص ودر مورد جنگ تحریم میشود را هم تحریم کرد.لذا اهمیت اقتصاد وتدبیر معیشت یکی ازعوامل قطعی موثر برای پیشرفت جوامع می باشد.ایشان افزئدند قرآن کریم میفرماید: وَلَا تُؤْتُوا السُّفَهَاءَ أَمْوَالَكُمُ الَّتِي جَعَلَ اللَّهُ لَكُمْ قِيَامًا (نسا آیه 3)اینکه در امر اقتصاد مدیران کارآمدی داشته باشیم مسله مهمی است که مدیران اقتصادی به با بی تدبیری کشور را به سمت بحران نبرند.

ایشان فرمودند: بعضی فکر می کنند اقتصاد مقاومتی فقط در کشور ما در حال اجراست در حالیکه بسیار از کشورهای توسعه یافته ازجمله آمریکا،ژاپن،انگلستان و..بحثهای اقتصاد مقاومتی را از دهها سال پیش شروع کردند وبه شدت مخصوصا در بحث حمایت از تولید ملی متمرکز شده اند.

ایشان در پایان فرمودند:تهدیدها بستگی به تعریف ما از مسله تهدید دارد که از منظر قرآن وسیره پیامبر اکرم(ص) تحریم یک فرصت است ونه تهدید که این مسلع در سبک وسیره مسلمین هم عصر پیامبر(ص) بخوبی مشاهده میشود

جوابی بنویسید