جمعه , ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد

خانه / فرهنگی / اخلاق حسنه یک مهارت و مزیّت ویژه است
اخلاق حسنه یک مهارت و مزیّت ویژه است

اخلاق حسنه یک مهارت و مزیّت ویژه است

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام خانعلی ابراهیمی، مدیرشعبه دو  مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) در حاشیه اولین نشست اساتید اخلاق حوزه علمیه خراسان كه به همت  معاونت فرهنگي اجتماعي اين حوزه برگزار شد به خبرنگار ما گفت: مسائل اخلاق صرفاً با تکیه بر سخنرانی های اخلاقی حل شدنی نیستند و باید طرح های جامع و کاملی در این زمینه تدوین و اجرا شوند.
وی با بیان این که اخلاق حسنه یک مهارت و مزیت ویژه است، ابراز کرد: آسیب شناسی مقدمه هر گونه برنامه ریزی در رفع مشکلات جامعه است و در زمینه مسائل اخلاقی نیز باید برنامه ریزی های خودمان را بر آسیب شناسی دقیق و کامل استوار کنیم.
حجت الاسلام  ابراهیمی افزود: اخلاق ، موضوعی نیست که بتوان آن را به شکل دستوری به مخاطب تحمیل کرد و چنین روشی ممکن است نتیجه معکوس به بار آورد.
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) بر ضرورت تدوین کتب مدوّن و هدفدار اخلاقی و استمرار در تبیین ریشه های مسائل اخلاقی توسط طلاب و مبلّغان تأکید و عنوان کرد: مشاوره یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز است که باید سازوکارهای جدیدی برای ارائه آن اندیشیده شود.
وی برگزاری کلاس های اخلاق در مدارس علمیه را گام خوبی در جهت ترویج و گفتمان سازی مسائل اخلاقی در جامعه توصیف کرد و گفت: به نظر می رسد با اعزام مشاوران حوزوی به مدارس علمیه متناسب با نیازسنجی ها و آسیب شناسی های قبلی می توان کارایی و اثربخشی کلاس های اخلاق را افزایش داد.

جوابی بنویسید